From 1109132f09d75da9a28b649c7677bb6ce07c40c0 Mon Sep 17 00:00:00 2001 From: Peter Bengtsson Date: Tue, 8 Dec 2020 14:41:45 -0500 Subject: initial commit --- files/hu/mdn/contribute/getting_started/index.html | 101 +++++++++++++++++++++ files/hu/mdn/contribute/index.html | 21 +++++ files/hu/mdn/contribute/localize/index.html | 45 +++++++++ .../oldalak_ford\303\255t\303\241sa/index.html" | 56 ++++++++++++ files/hu/mdn/index.html | 30 ++++++ 5 files changed, 253 insertions(+) create mode 100644 files/hu/mdn/contribute/getting_started/index.html create mode 100644 files/hu/mdn/contribute/index.html create mode 100644 files/hu/mdn/contribute/localize/index.html create mode 100644 "files/hu/mdn/contribute/localize/oldalak_ford\303\255t\303\241sa/index.html" create mode 100644 files/hu/mdn/index.html (limited to 'files/hu/mdn') diff --git a/files/hu/mdn/contribute/getting_started/index.html b/files/hu/mdn/contribute/getting_started/index.html new file mode 100644 index 0000000000..b137d56af4 --- /dev/null +++ b/files/hu/mdn/contribute/getting_started/index.html @@ -0,0 +1,101 @@ +--- +title: Ismerkedés az MDN-nel +slug: MDN/Contribute/Getting_started +translation_of: MDN/Contribute/Getting_started +--- +
{{MDNSidebar}}{{IncludeSubnav("/en-US/docs/MDN")}}
+ +

Mi egy nyílt, fejlesztőkből és szerkesztőkből álló csoport vagyunk, akik egy jobb webet tűztek ki maguk elé célul, márka-, böngésző-, és platformfüggetlenül. Bárki módosíthat az oldalon, és mindenki, aki megteszi, segít nekünk erősebbé válni. Együtt folytathatjuk a fejlesztést jobb, újabb ötletekkel, hogy még többet nyújthassunk. Itt kezdődik, veled.

+ +

Az MDN minden része (a weboldal felépítésétől a dokumentációkon keresztül a bemutatókig, szemléltetésekig) fejlesztők és szerkesztők, írók által lett létrehozva. Mindenki hozzá tud adni, és reméljük, Te is így teszel, tehát csatlakozol hozzánk!

+ +

Három egyszerű lépés az MDN használatához

+ +

Az MDN egy wiki, ahol bárki tud szerkeszteni és megjegyzést fűzni. Nem kell sem programozónak, sem tudósnak lenned. Rengeteg tennivaló van még, egyszerű feladatoktól a korrektúrázáson keresztül a komplex feladatokig (ide tartozik az API dokumentációk írása is)

+ +

A szerkesztés egyszerű és biztonságos. Ha hibázol, egyszerű javítani; ha egyszerűen nem vagy tisztában mindennel, vagy nem tökéletes a helyesírásod, ne aggódj! Van egy egész csoportunk, aki arra figyel, hogy ez az oldal minnél hitelesebb és minnél jobb legyen. Mindig lesz valaki, aki kijavítja az esetleges hibáidat, és kiszépíti a művedet. Oszd meg mindenkivel, amit tudsz, és bízz a tudásodban és a többiekben, akik segítenek, hogy jobban végezhesd a munkádat.

+ +

1. lépés: Regisztrálj az MDN-re

+ +

Hogy elkezdhesd itt a munkádat, szükséged van egy MDN fiókra. A részletekért lásd: Hogyan kell regisztrálni. Megjegyzendő, hogy mielőtt létrehozod a MDN fiókod, szükséged lesz egy GitHub fiókra, mivel a GitHub-ot használjuk azonosításra.

+ +

2. lépés: Válassz feladatot

+ +

Válassz feladattípust az alábbi {{anch("Possible task types", "listából")}}, és döntsd el, melyik illik a legjobban hozzád. Bármelyiket választhatod, és utána el is kezdheted a munkát.

+ +

3. lépés: Csináld is meg a feladatot

+ +

Miután eldöntötted, melyik típust szeretnéd, keress egy oldalt, kódrészletet, stb.. ami a témához kapcsolódik, és már szerkesztheted is.

+ +

Ne aggódj a tökéletesség miatt; más MDN szerkesztők itt vannak, hogy kijavítsák a hibákat, melyeken átsiklottál. Ha kérdésed van, menj a  Közösség oldalra információkért (levelezőlisták, csatornák, ahol választ találhatsz)

+ +
+

Fontos: Ha előbb inkább kísérleteznél, és nem élesben szerkesztenél, van egy homokozó nevű oldalunk számodra, ahol szabadon kísérletezhetsz. Kérlek, azért ne vidd túlzásba. A szükségtelen módosítások csak még több munkát okoznak számunkra.

+
+ +

Ha befejezted a feladatot, keress további feladatokat, melyeket tudsz csinálni.

+ +

Lehetséges feladattípusok

+ +

Sokféle úton tudsz nekünk segíteni, melyek persze függenek a képességeidtől, valamint az érdeklődésedtől. Bár néhány feladat ijesztő lehet, rengeteg egyszerű tevékenység is van. Néhány csak öt percet vesz igénybe. A feladat alatt meg fogod találni azt is, hogy nagyjából mennyi ideig tarthat a feladat általában.

+ +

1. lehetőség: A szavak kedvelője vagyok!

+ +

Ha az írás iránt érdeklődnél, segíthetsz átnézni és szerkeszteni a meglévő dokumentumainkat, és ki tudod javítani a hibákat benne

+ + + +
Megjegyzés: Ha átnézel egy cikket, vagy esetleg újat írsz, kérjük, hogy kukkants bele a stilizálással kapcsolatos segédletbe. Segíteni fog, hogy minél következetesebb cikkeket írj.
+ +

2. lehetőség: A kódért élek-halok

+ +

Szükségünk van kódrészletelre! Sőt, magát a weboldalunkat is (Kuma) segíthetnél fejleszteni!

+ + + +

3. lehetőség: Szöveg is - kód is

+ +

Vannak feladataink, melyeknél mindkét képességre szükség van, pl. új cikkek írása, technikai megjegyzések, vélemények, új dokumentációk.

+ + + +

4. lehetőség: Szeretném a saját nyelvemen olvasni az MDN-t

+ +

Minden fordítás önkéntesek által történik!

+ + + +

5. lehetőség: Hibát találtam, de nem tudom hogyan javítsam

+ +

Bejelentheted a hibát a hibabejelentő űrlap segítségével. (5 perc)

+ +

Egyéb teendők az MDN-en

+ + diff --git a/files/hu/mdn/contribute/index.html b/files/hu/mdn/contribute/index.html new file mode 100644 index 0000000000..d97707a7fe --- /dev/null +++ b/files/hu/mdn/contribute/index.html @@ -0,0 +1,21 @@ +--- +title: Közreműködés az MDN-en +slug: MDN/Contribute +tags: + - Guide + - Landing + - MDN Meta + - útmutató +translation_of: MDN/Contribute +--- +
{{MDNSidebar}}
{{IncludeSubnav("/hu/docs/MDN")}}
+ +

Üdvözöljük! Az oldal meglátogatásával megtette az első lépést, hogy az MDN közreműködője legyen.

+ +

Az itt található útmutatók lefedik az MDN-en közreműködés minden részét, beleértve a stílus útmutatókat, a szerkesztőnk és az eszközök útmutatóját, és így tovább. Kérjük, olvassa el (és tartsa be) a Mozilla feltételeit mielőtt bármilyen oldalt szerkesztene vagy létrehozna.

+ +

Ha eddig még nem működött közre az MDN-en, akkor a Kezdő lépések útmutató segíthet a feladat kiválasztásában.

+ +
 
+ +

{{LandingPageListSubPages()}}

diff --git a/files/hu/mdn/contribute/localize/index.html b/files/hu/mdn/contribute/localize/index.html new file mode 100644 index 0000000000..30e05134b4 --- /dev/null +++ b/files/hu/mdn/contribute/localize/index.html @@ -0,0 +1,45 @@ +--- +title: Localizing MDN +slug: MDN/Contribute/Localize +tags: + - Landing + - Localization + - MDN Meta + - l10n +translation_of: MDN/Contribute/Localize +--- +
{{MDNSidebar}}
+
+
{{IncludeSubnav("/hu-HU/docs/MDN")}}
+ +

Az MDN-t a világ minden táján használják, a webes technológiák - és a Firefox belső működésének - referenciájaként és útmutatójaként. A honosítási közösségek kulcsfontosságú részei a Mozilla projektnek; a dokumentációkon végzett fordítási és honosítási munkájuk segít a nyílt web fejlesztésében, világszerte. Ha szeretne többet megtudni a honosításról, vagy új honosításba kezdene, ez az a hely, ahol nekiláthat.

+ +

{{LandingPageListSubpages}}

+ +

Honosító közösségek az MDN-en

+ +

Az MDN-en zajló honosítási tevékenységeket független fordítók, és együttműködő csoportok végzik, sokszor egy nagyobb Mozilla honosító közösség részeként. A honosítási projekteket Honosítási vezetők vezetik.

+ + + +

Honosítási eszközök

+ +

Létezik néhány hasznos eszköz, melyet a honosítás során használhat:

+ +
+
Pontoon
+
A karakterláncok fordítására használt, különböző Mozilla projekteknél, beleértve az MDN felhasználói felületét (valamint a Firefox felhasználói felületét is).
+
Transvision
+
Egy segédprogram a franciországi Mozillától, amellyel angol karakteláncokra lehet keresni különféle Mozilla kódokban a kiválasztott célnyelv fordításainak megkeresésére. Hasznos az előnyben részesített fordított szavak és kifejezések megtalálásában.
+
+ +

Lásd még

+ + +
+
diff --git "a/files/hu/mdn/contribute/localize/oldalak_ford\303\255t\303\241sa/index.html" "b/files/hu/mdn/contribute/localize/oldalak_ford\303\255t\303\241sa/index.html" new file mode 100644 index 0000000000..32af636546 --- /dev/null +++ "b/files/hu/mdn/contribute/localize/oldalak_ford\303\255t\303\241sa/index.html" @@ -0,0 +1,56 @@ +--- +title: MDN oldalak fordítása +slug: MDN/Contribute/Localize/Oldalak_fordítása +tags: + - MDN Meta + - fordítás + - honosítás + - l10n + - útmutató +translation_of: MDN/Contribute/Localize/Translating_pages +--- +
{{MDNSidebar}}
+ +

Ez a cikk egy alapvető útmutató az MDN-en található tartalom fordításához, amely tartalmazza a fordítási munka menetét, és tanácsokat ad a különböző tartalmak helyes kezeléséhez.

+ +

Új oldal fordításának elkezdése

+ +

Amikor egy olyan oldallal találkozol, amelyet szeretnél lefordítani a nyelvedre, akkor kövesd ezeket a lépéseket:

+ +
    +
  1. Kattints a Nyelvek ikonra a Nyelvek menü megnyitásához, és kattints a Fordítás hozzáadása gombra. Ekkor megjelenik a Nyelvválasztó oldal.
  2. +
  3. Válaszd ki a nyelvet, amelyre le akarod fordítani az oldalt. Megjelenik a Cikk fordítása nézet, az eredeti nyelvi szöveggel a bal oldalon.
  4. +
  5. A Fordítás leírása alatt lefordíthatod a címet, és választhatóan, a cikk SEO URL-jét az adott nyelven. A SEO URL az oldal URL-jének a vége (például az „Oldalak_fordítása” ennél a cikknél.) Néhány nyelvi közösség nem fordítja ezt le, ugyanúgy hagyva mint az angolt. Hasonlítsd össze a többi cikket a nyelveden, és határozd meg, hogy mi a bevett gyakorlat. Rákattinthatsz a mínusz jelre a Fordítás leírása mellett az információ elrejtéséhez, ha már végeztél vele, hogy több hely maradjon a Tartalom fordítása résznek.
  6. +
  7. A Tartalom fordítása alatt fordítsd le az oldal törzsét.
  8. +
  9. Tölts ki legalább egy címkét az oldalhoz
  10. +
  11. Kattints a Változtatások mentése gombra ha végeztél.
  12. +
+ +
Megjegyzés: A Cikk fordítása nézet felhasználói felületi elemei először angolul jelennek meg. A későbbi felkeresésekkor a megfelelő nyelven fog megjelenni az oldal, ha létezik honosítás az MDN-en ahhoz a nyelvhez. Az MDN felhasználói felülete a Pontoon segítségével honosítható. Nézd meg a Honosítás a Pontoonnal oldalt az eszköz használatának részleteiért.
+ +

Lefordított oldalak szerkesztése

+ + + +

Ha az angol verzió megváltozott mióta a fordítást legutóbb frissítettek, akkor a Cikk fordítása nézet megjeleníti a forrás szintű „diff”-et az angol nyelvű verzióban. Ez segít abban, hogy eldöntsd mit kell frissíteni a fordításban.

+ +

Fordítások címkézése

+ +

Fontos, hogy minden oldal meg legyen címkézve legalább egy címkével. Akkor is, ha ez egy fordítás.

+ +

Néhány címke keresési szűrőként használt, vagy közreműködők közti közmegegyezésként. Ezeket nem kell lefordítani. Ezen címkék megismeréséhez olvasd el a címkézési szabványokat. Nyugodtan létrehozhatsz lefordított címkéket is az olyan tartalmak csoportosításához, melyeket nem fed le egy szabványos címke.

+ + + +

Tippek új honosítóknak

+ +

Ha új vagy az MDN honosításában, akkor itt van néhány javaslat:

+ + diff --git a/files/hu/mdn/index.html b/files/hu/mdn/index.html new file mode 100644 index 0000000000..bad49ae770 --- /dev/null +++ b/files/hu/mdn/index.html @@ -0,0 +1,30 @@ +--- +title: Az MDN projekt +slug: MDN +tags: + - Kezdőoldal + - MDN +translation_of: MDN +--- +
{{MDNSidebar}}
+ +

A Mozilla fejlesztői hálózat (MDN) egy wiki, amelyen a webet, Mozilla technológiákat, a Firefox OS-t, és más fejlesztői témákat dokumentálunk. Bárki bővítheti és szerkesztheti a tartalmat. Nem kell programozónak lennie, vagy sokat tudnia a technológiáról; sok különféle elvégzendő feladat van, az egyszerűtől kezdve (átolvasás, elütések javítása) az összetettig (API dokumentáció írása).

+ +
+

Az MDN projekt célja a nyílt web, a Mozilla technológiák és Mozilla projektek dokumentálása. Meghívjuk, hogy segítsen!

+
+ +

Szükségünk van a segítségére! Könnyű dolga lesz. Ne aggódjon az engedélyek kérése vagy az elkövetett hibák miatt. Emellett ismerje meg az MDN közösséget; azért vagyunk itt, hogy segítsünk! A lenti dokumentáció elég lesz az elinduláshoz, de nyugodtan csatlakozhat a társalgáshoz az MDN Web Docs csatornán is.

+ + -- cgit v1.2.3-54-g00ecf