--- title: Ismerkedés a Világhálóval slug: Learn/Getting_started_with_the_web tags: - CSS - HTML - Kezdő - útmutató translation_of: Learn/Getting_started_with_the_web original_slug: Learn/Ismerkedés_a_Világhálóval ---
{{LearnSidebar}}

Az Ismerkedés a Világhálóval egy rövid cikksorozat, amelyben a webfejlesztés gyakorlati mibenlétét mutatjuk be. Áttekintjük a szükséges eszközöket, írunk egy egyszerű weboldalt és publikáljuk a munkánkat.

Első weboldalunk születése

Egy professzionális weboldal elkészítése rengeteg munka, így a tanulást mindenképpen kicsiben érdemes kezdeni. Nem fogunk rögtön egy újabb Facebookot írni, de egy egyszerű weboldal elkészítése meglepően könnyű feladat, úgyhogy ezzel indítunk.

Az alábbi cikkek úgy vannak összeállítva, hogy sorban haladva segítsenek minket megírni és közzétenni első weboldalunkat, teljesen nulláról. Fogjunk hát hozzá!

Alapvető programok telepítése

Számtalan program és eszköz áll rendelkezésre a weboldalak fejlesztéséhez és teszteléséhez.  Az Installing basic software cikkben segítünk eligazodni ezek között és bemutatjuk a kezdés szempontjából legfontosabb eszközöket.

Hogy fog kinézni a weboldalunk?

Mielőtt nekilátunk a weboldalunk lekódolásának, meg kell terveznünk azt. Milyen tartalmat akarunk pontosan megjeleníteni? Milyen betűtípust és színeket akarunk használni? A  What will your website look like? cikkben lépésről lépésre végigvezetünk egy alapvető tervezési folyamaton.

Fájlokkal való munka

Egy weboldal sok-sok különféle fájlból áll: szöveges fájlok, programkód, síluslapok, képek, videók, és még sorolhatnánk. Hogyan tudjuk ezt a sok fájlt egy összefüggő weboldallá gyúrni? És hogyan rendszerezzük a fájljainkat hatékonyan? Ezekre a kérdésekre válaszol a Dealing with files cikk.

HTML alapok

A HTML (Hypertext Markup Language, hiperszöveg jelölőnyelv) kód segítségével strukturálhatjuk a weboldalunk tartalmát, azaz megadhatjuk, hogy melyek a címsorok, hogy a szöveget miként tagoljuk bekezdésekre, felsorolásokra, mit kell táblázatosan megjeleníteni, hova kell képet beilleszteni és így tovább. A HTML basics cikkben a legfontosabb HTML elemeket tekintjük át.

CSS alapok

A CSS (Cascading Stylesheets, lépcsőzetes stíluslapok) kód segítségével tudjuk színezni, méretezni, háttérképekkel dísziteni, pozícionálni, egyszóval formázni a weboldalunk tartalmát. A CSS basics cikkben elmagyarázzuk az alapvető fogalmakat és bemutatunk néhány CSS formázási példát.

JavaScript alapok

A JavaScript programozási nyelv teszi lehetővé, hogy dinamikus, interaktív weboldalakat hozzunk létre. Néhány példa a JavaScript alkalmazására: komplett játékok, kattintásra megjelenő elemek, űrlapok ellenőrzése, dinamikusan változó színek, animációk. A JavaScript basics cikk ismerteti a JavaScript programozás alapjait és egy példán keresztül bemutatja, mi minden lehetséges a használatával.

Weboldalunk közzététele

Miután végeztünk a weboldalunk lekódolásával, elérhetővé kell tennünk az Interneten. A Publishing your sample code cikk bemutatja a lehetőségeinket és segít közzétenni az oldalunkat egy egyszerű módszerrel.

Hogy működik a Világháló?

Amikor megnyitunk egy weboldalt, egy sor bonyolult folyamat zajlik a háttérben. A How the web works cikk ezeket a folyamatokat mutatja be nagyvonalakban.

Lásd még