--- title: З чого почати на MDN slug: MDN/Contribute/Getting_started tags: - MDN Meta - Вступ - Початківець - Путівник translation_of: MDN/Contribute/Getting_started ---
MDN побудована за принципом Вікіпедії, де будь-хто може додавати й редагувати вміст. Вам не треба бути програмістом чи багато знати про технології. Є безліч завдань, що потребують вирішення: від простих, таких як коректура та виправлення помилок, до складних, як написання документації API. Цей путівник допоможе вам зробити перші кроки та з'ясувати, чим саме ви можете найбільше посприяти поліпшенню MDN.
Брати учать у розвитку MDN легко і цілком безпечно. Навіть якщо ви десь схибите, це легко виправити; якщо ви не певні того, як щось має виглядати, або маєте прогалини в знаннях граматики, не хвилюйтеся про це! У нас є команда людей, робота яких — пильнувати, щоб вміст MDN був якісним наскільки це можливо. Завжди хтось буде поруч, щоб переконатися, що ваше викладення є охайним та зрозумілим. Поширюйте свої знання, діліться тим, на чому знаєтесь найліпше, а решта спільноти допоможе зробити вашу роботу навіть кращою.
Заувага: Над перекладом MDN українською мовою працюють лише добровольці (жодної команди постійних учасників немає) але ви завжди можете покладатися на допомогу більш досвідчених членів україномовної частини спільноти.
Щоб взяти участь у творенні MDN, вам потрібен обліковий запис. Докладно про це читайте у статті «Як створити обліковий запис MDN». Завважте, що для створення профілю MDN необхідно мати обліковий запис на GitHub, бо зараз ми використовуємо GitHub для аутентифікації.
Якщо ваша задача потребує створення нових сторінок, читайте відповідний розділ статті «Як створювати й редагувати сторінки» про те, як отримати відповідний дозвіл. З міркувань безпеки нові користувачі спершу позбавлені цієї можливості.
Тепер, коли ви увійшли в систему, прочитайте опис {{anch("Можливі типи завдань", "різних типів завдань")}} й оберіть те, що вам найбільш до вподоби. Ви можете обрати будь-яке завдання, що подобається, і почати робити свій внесок.
Тепер, коли ви знаєте, що саме хочете робити, просто знайдіть якусь сторінку чи то приклад коду, що потребує вашої участі, та виконайте своє завдання!
Не переймайтеся надмірно довершеністю зробленого. Інші учасники спільноти працюють зокрема й над виправленням помилок, що їх ви можете припуститися. Якщо у Вас виникли запитання під час роботи, на сторінці «Спільнота» Ви знайдете списки розсилки та канали чатів, де можна отримати відповідь.
Заувага: Якщо ви хочете перевірити якісь зміни на MDN перш ніж робити щось «насправді», у нас саме для того є сторінка «Пісочниця». Будьте ласкаві, грайтеся лише там. Не варто робити непотрібних змін на звичайних сторінках, аби побачити, що станеться; це створює безлад, який комусь доведеться прибирати, чи навіть гірше — спантеличує читачів, які щось вивчають або намагаються знайти.
Як завершите розпочате завдання, можете братися до наступного. Або ж зверніть увагу на інші речі, які ви можете зробити на MDN.
Існує кілька напрямків, які ви можете обрати, щоб внести свій внесок у розвиток MDN залежно від вашого хисту й уподобань. Хоча деякі завдання можуть бути складними, у нас є багато простих. Чимало завдань потребує лише п'яти хвилин (або й менше!) вашого часу. Нижче наведено різні типи завдань та приблизний час, що кожне з них зазвичай потребує.
Ви можете допомогти нам перевірити чи зредагувати наявні документи, а також позначити їх належними мітками.
Нам потрібно більше зразків коду! Ви також можете допомогти із розробкою Kuma — платформи MDN.
У нас є завдання, які вимагають технічних та мовних навичок, як написання нових статей, перевірка на технічну точність або адаптація документів.
Всю роботу з перекладу й умісцевлення MDN здійснює наша дивовижна спільнота добровольців.
Ви можете повідомити про негаразди надіславши звіт. (5 хвилин)